12 kwietnia 2011

Panorama Gór Kaczawskich z Ostrzycy

Ostatnio prezentowałem dawne panoramy Gór i Pogórza Kaczawskiego: z Neustechow (Orzechowic) oraz Wolfsbergu (Wilkołaka). Obie pochodziły ze starych widokówek. Dziś pora na coś bardziej aktualnego.

Jednym z najbardziej znanym punktem widokowym na Pogórzu Kaczawskim (a również jednym z lepszych, a napewno bardziej efektownych w całych Sudetach), jest Ostrzyca Proboszczowicka. Góra interesująca z różnych względów: ciekawa geologicznie, przyrodniczo, znany od dawna punkt widokowy. O samej Ostrzycy jeszcze będzie, dzisiaj sama panorama w kierunku południowym.Na pierwszym planie, u stóp przebiega lokalna droga z Proboszczowa do Bełczyny. Drugi plan to Pogórze Kaczawskie (Sokołowskie i Sądreckie Wzgórza). Dalej już góry: centralnie masyw Okola, po jego lewej stronie okolice Wojcieszowa (Połom, Miłek, Żelaźniak), po prawej - Chrośnickie Kopy.

PS. Te ostatnie sprawiły mi pewną trudność. Jeśli ktoś wie, jak nazywają się - np. od lewej do prawej strony - proszę o wskazówki.

2 komentarze:

  1. Zupełnie nie znam tych stron, ale kilka nazw jest znajomych, m.in. Rawki są w Bieszczadach, Mała i Duża z pięknym widokiem na Ukrainę i Słowację. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostrzyca z daleka wygląda arcyciekawie, a widoki z niej, przy dobrej pogodzie - niezapomniane.
    Zrobiłam kilka zdjęć, sa na picasie, ale nic to, przy Twojej panoramie;)

    OdpowiedzUsuń