20 marca 2012

Zabawa w trędowatych?

Prawie rok temu pisałem o Dzwonkowej Drodze. Mniejsza w tym momencie o to, czy jej nazwa faktycznie wywodzi sie od trędowatych, którzy mieli nią wędrować, dzwoniąc dzwonkami (albo kołacząc kołatkami). 

W sobotę, 31. marca 2012 odbędzie się marsz trędowatych. Wszyscy niech czują się zaproszeni. Warto zaopatrzyć sie w strój z epoki (ot, choćby worek pokutny, ostatnio widziałem w Castoramie). Zostawmy  z boku wątpliwości, czy to trędowaci powinni promować Pogórze Kaczawskie - inicjatywa jest jak najbardziej godna rozpropagowania. Pewnie sam zostanę trędowatym w sobotnie przedpołudnie.

Serdecznie zapraszam na

II MARSZ TRĘDOWATYCH DZWONKOWĄ DROGĄ

Przesłaniem inscenizacji historycznej "Dzwonkowa Droga" jest powrót do tamtego średniowiecznego obrządku i przeniesienie do współczesności jako nowej świeckiej tradycji na dzień przed Niedzielą Palmową.

PROGRAM

Cz. 1
Inscenizacja widowiska-happeningu - marszu trędowatych przez wieś z dzwonieniem, ok. 30 min., stroje pokutne, dzwonki, miski i kostury

Cz. 2
Spacer trasą widokową do krzyża przy szosie do Sokołowca, ok. 2 godz.

W tym roku przemarsz wypada na dzień 31 marca 2012 r., w sobotę.

Zbiórka o godz. 10 na drodze w kierunku Ostrzycy od strony Bełczyny (przy szosie Bełczyna - Proboszczów).
Zakończenie marszu pod krzyżem przy szosie Proboszczów - Sokołowiec, po chwili zadumy nad losem trędowatych lub, jak kto woli modlitwie.

Wszystko na własne ryzyko, z własnym prowiantem i na własnych nogach. Dojazd i odjazd na koszt własny! Kalosze niezbędne - na drodze spotkamy błoto i żmije! Dzwonki i worki pokutne mile widziane.
Szedłem tą drogą i jeszcze dzwoni mi w uszach.

Zainteresowanych proszę o kontakt:

Roman Wysocki, Bystrzyca Górna
czarnyroman@hotmail.com
tel. 605 441 996

6 komentarzy:

 1. Heavy metal!!! Heavy metal!!! ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. patrząc na login organizatora to chyba black metal :)))
   no, no, poszłabym, ale jak zwykle czas i logistyczne problemy z potomstwem...

   Usuń
  2. No właśnie - Potomstwo i dwie godziny marszu we wskazanym kierunku...to się może udać, ale tylko przy udziale chętnych do noszenia Stacha ...Śledzibowców:)

   Usuń