12 grudnia 2012

Resor (krótko)

Tak, proszę państwa. To zawsze wie kiedy jest odpowiedni moment. Otóż wobec całkiem sporych opadów śniegu (których mam już lekko dość) przy mocno wiejącym wietrze nasza droga robi się słabo przejezdna. 

Gminę generalnie musze pochwalić. Pług pojawia się przynajmniej raz dziennie. To i tak za mało, gdy wieje wiatr, ale trudno oczekiwać więcej. I w tych pięknych okolicznościach przyrody pękł resor w Ferozie. 

Feroza to bardzo sprytny samochód, który nadaje się doskonale do odśnieżania, tudzież wciągania po lodzie załadowanych drewnem ciężarówek. W zasadzie nie wiem ile jeździłem ze złamanym resorem. Pękło główne pióro i całość trzymała się jedynie na obejmie. Po stwierdzeniu tego radosnego faktu rozpocząłem poszukiwania. Oczywiście - bynajmniej nie resorów do Ferozy. Te kosztują ponad 900 zł za sztukę i są raczej trudno osiągalne. Ideałem okazały się te od Żuka, znalezione na szrocie. Długość ta sama, twardość podobna. Pół dnia roboty i tada! 

Auto znowu stoi prosto. Sprawdzone poziomicą. Przy okazji pobytu na podnośniku udało się zlokalizować i naprawić parę dziurek, które pojawiły się niespodziewanie w ramie. Kto by pomyślał...

Zdjęć zimy nie będzie, bo mam jej chwilowo dość.


 9 komentarzy:

 1. Hmmm, to może ja znajdę jakiś pasujący i niekosztowny resor do jeepa? Bo mój lewy przedni to już się na słowo honoru trzyma...
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukać po forach, jak są drogie to pewnie już ktoś coś wymyślił. Albo zmierzyć dobrze długość, szukać i zamienić, najlepiej od razu dwa.

   Usuń
  2. Do jeepa to będzie dobry z poloneza. Konstrukcja taka sama :P
   A na poważnie to na jeepnięci znajdziecie przecież wszystko.

   Ale, że rama gnije !!! w japońskim samochodzie! No nie wiem.

   Usuń
  3. Od poldżersa to nie wiem, trzeba po prostu zmierzyć długość i już. A co ma nie gnić, skoro ma ponad 20 lat i konserwacji pewnie nigdy nie widziała? Co ciekawe gnije tylko prawa strona, od pobocza, lewa zdrowiutka jak dzwon.

   Usuń
  4. W anglikach pewnie gnije lewa :)

   Usuń
 2. I znów polska motoryzacja góra . Brawo tak trzymać !
  Byle do wiosny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polak potrafi, oby zima nie zaskakiwała bardziej już :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś bardzo dzielny, Przemku ;-) A te szroty w twojej okolicy to prawdziwe sezamy...
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 5. nie wiem o co Ci chodzi z tą zimą.. przecież wciąż mamy jesień [g]

  OdpowiedzUsuń