22 grudnia 2012

Zmroziło

... ale jutro ma już rozmrozić. Zresztą, nie tak dawno jeszcze było rozmrożone.Mgły paskudne oplatały okolice nadzwyczaj często, co w połączeniu z mrozem daje efekt szadzi - miliardów igiełek, którymi obklejone jest prawie wszystko dookoła.


Śniegu zdecydowanie ubyło - przynajmniej wygodnie chodzi się na spacery z Sabą. Swoją drogą Saba bardzo lubi śnieg. Z Sabą odkrywamy nowe rejony spacerowe. Niby blisko, ale zawsze było daleko. Zeszłoroczny zrąb zdemolował zupełnie bukowy lasek przy domu, ale ułatwił dostęp do tego, co zawsze kryły chaszcze i ostępy.


Dwa wielkie drzewa - dąb i świerk. Nie wiem, które starsze. Rosną sobie nad Wojcieszynką.


A to sama Wojcieszynka. Pięknie tu będzie w kwietniu.Wracamy znowu przez zrąb. Jeszcze w tamtym roku był tu bukowy starodrzew. Teraz został dość smutny widok. Choć w zimie i szadzi prezentuje się akurat nie tak źle.


A od jutra temperatury znowu na plusie. Słyszałem w radio, że niektórzy bardzo martwią się z tego powodu, że święta nie będą białe. Mi tam wcale smutno nie jest. 

Byle do wiosny!

5 komentarzy:

 1. A ja kocham zimę, śnieg i horrorowato-romantyczne mgły:-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo wyraźnej poprawy w stosunku do roku ubiegłego (średnia temperatura w domu prawie o 10 stopni wyższa) - zima to dla mnie jednak ciągła walka. Ze śniegiem, lodem, zamarzającymi rurami, nieznośną temperaturą, brakiem możliwości prowadzenia prac na zewnątrz, szybkim zmrokiem i znikającym błyskawicznie opałem.

   Usuń
  2. ja wiem to wszystko prawda u nas w zeszłym roku zamarzła rura odprowadzająca do szamba, a pierwszej zimy chorowałam raz w miesiącu, a nasz maleńki domek pochłania gigantyczne ilości opału- znam to, ale chyba coraz bardziej godzę się z tym, że nie ma być łatwo. Trzymaj się:-)

   Usuń
 2. I dlatego wolę ciepło- oby ta zima lekką była!

  OdpowiedzUsuń
 3. no widzę, jaka to walka:-/
  piękna szadź, u nas prawie nie bywa, może nieco osładza walkę.
  Świerk starszy, iglaki rosną wolniej.
  Świętujcie spokojnie i bez awarii:-)

  OdpowiedzUsuń